Seychelywebexpo tourtel. 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
O nás PRASLINLA DIGUEMaledivyMauricius
 
Ceny Programy Rady Exkurze Realie Historie Mapa Počasí

Seychely historie

Již v 10 století věděli Arabové o existenci ostrova. Seychely však zůstávaly neobydlené až do počátku 16. století, kdy se sem dostali první Evropané a to byli jako většinou všude - Portugalci. Ještě před nimi zde ale občas zakotvili arabští kupci při svých cestách po Asii a Africe. Ostrovy vzhledem k jejich odlehlosti využívali často jako skrýš také piráti.
První pokus využívat ostrovy učinili Francouzi, kteří počátkem 18 století odsud začali odvážet želvy k přípravě polévek a také kokosové ořechy. Až v roce 1756 byly Seychely oficiálně prohlášeny Irským kapitánem jména "Corneille Nicolas Morphey" ve službách francouzů francozským územím. Ten nechal na Seychellech postavit "kámen konfiskace" a koloniii pojmenoval po Jean Moreau de Séchelles - ministru financí na dvoře Ludvíka XV, který finančně kryl jeho cesty.


kostel ve Victorii na Mahé - Sechely

raní pohled z letadla Na Seychely

V roce 1770 z francouzské kolonie Mauricius přichází na Seychely prvních 14 obyvatel se svými otroky a především otrokyněmi. Nejctihodnější obyvatelé Seychel si zakládají na svém původu spojeném s těmito prvními přistěhovalci. Francouzské vlastnictví bylo ale trnem v oku angličanům, kteří připluly v roce 1794 převzít ostrovy do své správy.
Zajímavostí je chování francouzského správce ostrovů, který dobrovolně kapituloval a slíbil věrnost Anglii. Po té co Angličané odpluly, však vše odvolal a vyvěsil francouzskou vlajku. Angličané opět připluli a vše se opakovalo a to celkem 7x, než byl správce přesvědčen o opravdové nutnosti zcela dobrovolně přejít pod správu Anglie jako královská kolonie ve spojení s nedalekým Mauriciusem.
Britové začali zakládat na Seychelách plantáže palem, koření a jiných tropických plodin. K práci sloužili samozřejmě otroci, ale otroctví bylo r. 1835 zrušeno.
V roce 1948 dostali obyvatelé Seychel omezené volební právo, které v r. 1968 bylo rozšířena na všechny plnoleté občany. V roce 1970 mají Seychely vlastní ústavu ale stále pod protektorátem Anglie.
Úplná nezávislost byla vyhlášena v roce 1976.


Cco de Mer

tržiště

Last Minute 1


Last minute 2


Last minute 3
služby na Seychelách Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 103 104  
mobil 602 530 266   
expotour@expotour.cz   

Seychely