Menu Zavřeno

La Digue - Seychely

 

poloha ostrova La Digue

Ostrov La Digue je nejmenším ze třech hlavních ostrovů souostroví Seychely. Při své rozloze 11 km2 je však stále čtvrtým největším ostrovem. La Digue je nejhezčím ze všech 3 hlavních turistických ostrovů. Od hlavního ostrova Seychel Mahé je vzdálen necelých 50 km a od ostrova Praslin 7 km. Své jméno získal podle názvu francouzské plachetnice La Digue.
Dostanete se na něj lodí z Praslinu, kam odjíždí větší katamaran z přístavu z Mahe a cesta trvá něco málo přes jednu hodinu a pak dále na La Digue o něco menší lodí zhruba 20 minut.


kolo je na La Digue nejdůležitější dopravní prostředek

přístav – La Digue – Seychely

doprava na ostrove La Digue na Seychelách

Na La Digue se k dopravě po ostrově používají především kola, které Vám zapůjčí v každém hotelu a pokud se vydáte na ostrov na jednodenní výlet tak kola půjčují v přístavu.
Dalším dopravním prostředkem jsou „turistické“ volské potahy, kterými Vás odvezou efektně i se zavazadly z přístavu přímo do hotelu. Je zde i několik aut, které slouží většinou k transferům turistů a zásobování. Nicméně na ostrově není kam spěchat a život zde plyne velmi klidně. Na protilehlou stranu ostrova se dostanete po krátkém výšlapu na kole s převýšením cca 90m a potom sjedete bujnou vegetací k velké písečné pláži Grand Anse s vynikající venkovní rybí restaurací. tato strana ostrova je většinou návětrná a tak jsou zde větší vlny než na západní straně.


volský povoz La Digue

kostel na La Digue – Seychely

pláže na ostrově La Digue

Nejfotografovanější pláží na La Digue je Anse Union. Směřují se i jednodenní exkurze z jiných ostrovů na Seychelách. Pro ubytovaná je proto nejvhodnější pobyt zde brzy dopoledne a nebo odpoledne, kdy pláž je tzv „liduprostá“. Severně od přístavu za hotelem Le Domaine Orangeraire je dlouhá zastínená pláž Anse Severe. Pokračujete-li více na sever najdete menší pláže mezi typickými kameny a někde je pobřeží i kamenité. Na protilehlé straně ostrova je velká písečná pláž Grand Anse a obdobné menší pláže přístupné chodníkem v pralese. Z těchto menších pláží se vracejte určitě před západem slunce, protože i v šeru je zde možné opravdu velmi lehce zabloudit ve vegetaci a ztratit cestu.


pláž Anse Union – skála – La Digue

Anse Grande – La Digue – Seychely

turistické informace La Digue

Na ostrově je rezervace, kde chovají želvy. Ta se nachází kousek za hotelem La Digue Lodge u pláže Anse Union. Součástí tohoto turistického microcentra je i manufaktura na zpracování kopry. V okolí přístavu je několik malých restaurací – spíše bister s posezením. Potraviny a nápoje je možné zakoupit v několika minimarketech a malých marketů.