Menu Zavřeno

Mahe Seychely

 

Mahe informace

Ostrov Mahe je největším a nejdůležitějším ostrovem Seychel. Je dlouhý asi 30 km a široký 8 km. Leží na něm hlavní město Seychel Victoria s asi 30.000 obyvateli. Na ostrově tak žije většina ze všech asi 90.000 obyvatel Seychel.
V městě najdete obchůdky, rybí trh a můžete zde nakoupit suvenýry. Na Mahe je nad hlavním městem nejvyšší hora Seychel – Morne Seychellois s výškou 905 m. Naproti přístavu v blízké vzdálenosti 1 – 2 jsou malé ostrůvky St. Anne a Cerf Island, na nichž jsou také hotely.


letiště Mahe – Seychely

ranní přílet na Seychely

Doprava Mahe

Na Mahe je ale především mezinárodní letiště a přístav odkud se dostanete na další ostrovy. Díku tomu a také kvůli velkým ubytovacím kapacitám, 99 % turistů nějakým způsoben ostrov navštíví. Na další ostrovy se dotanene buď nejčastěji lodním spojením, které většinou vykonávají moderní, rychlé a velkokapacitní katamarány, případně letecky malými letadly nebo vrtulníkem. Po ostrově jezdí taxiky, ale můžete si pronajmout auto a ostrov si projet sami. Okolo celého ostrova vede pobřežní silnice, po níž můžete objet ostrov pohodlně za cca 2,5 hodiny.


pláž Mahé Seychely

tržiště ve Victorii na Mahé

Pláže na Mahé

Nejznámější pláží na Mahé je Beau Vallon asi 2 km od hlavního seychelského města Victorie, kde najdete největší seskupení hotelů a pokud se ubytujete zde, tak zřejmě pořídíte Seychely nejlevněji. V okolí jsou restaurace a obchůdky, což prakticky nenajdete u jiných hotelů na Seychelách. Tato pláž však působí trochu komerčně oproti propagačním fotografiím Seychel se skálami.
Malebnější pláže naleznete na jihu a na severu ostrova a u luxusních hotelů.

Pláže: Anse la Mouche, Turtle Bay , Anse Boilea, Anse Intendance, Anse Major, Anse Royale, Anse Soleil, Anse Souillac, Beau Vallon, Grand Anse, Petit Anse, Port Launay, Sunset Beach