Menu Zavřeno

Praslin Seychely

 

poloha ostrova Paraslin

Ostrov Praslin je prostřední a druhý největší ze tří nejznámějších ostrovů na Seychelách. Dostanete se na něj z ostrova Mahé lodí za něco málo přes jednu hodinu plavby. Praslin je vzdálen od Mahe asi 45 km. Loď je většinou větší pohodlný katamarán s místy na sezení jak uvnitř tak i na venkovní palubě. Praslin obývá celkem asi 7.000 obyvatel.


katamarán z Mahé

Coco De Mer – Praslin

turistické informace Praslin

Praslin nabízí více klidu než hlavní ostrov Mahé, ale není tak zcela klidný jako La Digue. Najdete na něm i Casino.
Nejvýznamějším místem ostrova, alespoň podle jejich obyvatel je rezervace Valee de Mai, kde roste asi 4.000 palem rodících tzv. Coco de Mer – kokosové ořechy ve tvaru ženského klínu. Tento až 20 kg vážící ořech s další místní jedinečností „black parott“ – černým papouškem dal jméno jednomu z hotelů na ostrově. Na Praslinu je také farma s perlorodkami, kde si můžete koupit místní černé perly.
Na ostrově dlouhém 12 km si můžete zapůjčit nebo pronajmout auto a to včetně řidiče. Ostrov lze objet dokola za 1 – 1,5 hodiny po okružní komunikaci. Při vrácení auta bývá běžné, pokud jste již uhradili půjčovné, že jej necháte zaparkované neuzamčené na určeném místě – většinou u přístavu a klíčky vložíte do přihrádky.


rezervace Vallee De Mai Praslin

páž u hotelu Lemiria

Pláže na ostrově jsou většinou písčité s pozvolným přístupem do moře. Na Praslinu se nachází u hotelu Lemuria 18 jamkové golfové hřiště.


želva

rezervace Vallee De Mai Praslin