Menu Zavřeno

Seychely rady

Seychely strava

na Seychelách si přijdou na své si zde přijdou všichni milovníci dobrého jídla a pití. V hotelích se setkáte s velkým výběrem různorodé světové kuchyně, převažuje středomořská, ale pochutnat si můžete i na čínských specialitách a orientálních delikatesách. Hlavní složku zdejších pokrmů tvoří především plody moře, ryby a ovoce.Pokud však chcete ušetřit tak volte pokud je to cenově přijatelné polopenzi, protože ceny jsou díky kursu vešlmi vysoké. Za večeři můžete dát za osobu klidně 800 czk a nejedná se o nic luxusního.


rybí trha Victoria Seychely

Praslin Seychely

Seychely peníze

Seychely jsou ekomicky státem s dosti centrálně a především monopolně řízenou ekonomikou s velkým sociálním zabezpečením. To je samozřejmě velmi drahé a proto existuje dle mého názoru dosti nadhodnocený směnný kurs. Fungují zde soukromní směnárníci nabízející značně výhodnější kurs ( v desítkách %), čemuž jsme si my již odvykli. Nicméně pokud využijete jejich služeb, tak se Vám útraty v restauracích značně zlevní. Ne každý turista ale využije z důvodů obav jejich služeb, protože tato činnost je tak jako u nás pro seychelany zakázaná.


pohled na Praslin z La Digue – Seychely

Praslin Seychelles

Seychely nákupy

hlavním nákupním centem na Seychelách je Mahe, kde můžete nakoupit suvenýry. Je zde spousta malých obchůdků, kde můžete pořídit veškerý sortiment zboží, od potravin až po oděvy.

Seychely koupání

ke koupání lze využít hotelových bazénů a nebo si vybrat z velkého množství překrásných pláží, kterých je tu plno nejkrásnější jsou na ostrově La Digue. Nejznámější pláž Beau Vallon na Mahe, ale není určitě to co očekáváte od Seychel řídíte li se prospekty cestovních kanceláří.Pokud očekáváte od návštěvy Seychel krásné romantické pláže s balvany přímo u hotelu jeďte na La Digue nebo si vyberte dražší resort na Mahe nebo na Praslinu.

Seychely bezpečnost

Seychely jsou jednou z nejbezpečnějších zemí, kriminalita je zde prakticky nulová.

Seychely vstupní formality

ke vstupu na Seychely je nutný cestovní pas, který je platný po dobu pobytu v zemi.